3 Kasım 2015 Salı

Vücudunuzdaki Deformasyonlar Sizi Mutsuz Etmesin!

Zaman ne yazık ki biz kadınlara çok da adil davranmıyor. Vücut dokuları zamanla yer çekimi etkilerine maruz kalıyor. Bu dokuların en başında da göğüsler geliyor.  Göğüslerin sarkması ya da bir diğer ifade ile canlılığını kaybetmesi, hamilelikler, emzirme durumu, hızlı ve aşırı kilo alıp verme, genetik faktörler, yer çekimi ve yaş gibi birçok değişkene bağlı olarak meydana gelmektedir.
Şüphesiz erken yaşta alınacak bazı önlemler sayesinde ileriki yaşlarda göğüslerinizin sarkmasını engelleyebilir veya en azından azaltabilirsiniz. Alınacak bu önlemler, hamilelik ve emzirme sırasında destekleyici sutyenler kullanmak ve düzenli spor yapmaktır. Ancak bazılarımız için bu tedbir almamız gereken dönem çok gerilerde kalmış olabilir.

Biz kadınların göğüslerinden şikayetleri sadece iri, küçük veya sarkık olması ile sınırlı değildir. Bir de gelişimsel bozukluklarının yanı sıra emzirme, hamilelik veya hormonal dalgalanmaların neticesinde iki göğsün boyut ve şekillerinde oluşan farklılık ya da bir diğer adıyla göğüs asimetrisi de birçok kadının keyfini kaçıran bir estetik görüntü bozukluğudur.
Göğsümüzün küçük, büyük sarkık veya asimetrik olduğu durumlarda her şeyi akışına zamana ve değişik faktörlere yenik düşen göğüslerinizin sizi mutsuz etmesine razı mı olmalı yoksa bu durumdan estetik cerrahi müdahale sayesinde kurtulmalı mı?
Teknolojinin ilerlemesi, cerrahi ve anestezi tekniklerinin gelişmesi sayesinde deforme olmuş veya şekli bozuk göğüslerden kurtulmak, göğüs küçültme, büyütme, dikleştirme veya asimetri ameliyatı sayesinde artık daha kolay. Öncelikle böyle bir operasyon fikri kafanızda oluştuysa, konu hakkında derinlemesine araştırma yapmanız yerinde olacaktır. Her ne operasyon olursa olsun, birkaç tane işin uzmanı estetik cerrah ile mutlaka görüşün. Böyle bir operasyondan beklentilerinizi, operasyon öncesi hazırlık aşamasını, operasyon sonrası iyileşme sürecini ve operasyonun risklerini mutlaka doktorunuzla tartışın. Tüm detayları öğrenip içinize sindirdikten sonra kendinizi cerrahınızın güvenli ellerine teslim edebilir, mutsuzluk sebebinizi ortadan kaldırabilirsiniz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!