17 Ekim 2015 Cumartesi

Sivilce bir cilt sorunudur peki ya çözümü?


Sivilce, pek çok insanda baş gösteren son derece rahatsız edici bir durumdur. Bazı kişilerde bunalıma sebep bile olmaktadır. Özellikle ergenlik dönemlerinde baş gösteren bazı faktörler sebebi ile cildimizde sivilceler ortaya çıkabilir. Sivilce, bir tür cilt sorunudur ve en önemli üç sebebi; cilt yağının fazla üretilmesi, bakteri birikmeleri ve ölü deri hücrelerinin dökülmesidir. Sivilcenin oluşumu, ciltteki gözeneklerin yağ veya ölü hücreler ile tıkanması sonucu gerçekleşir. Ciltteki gözeneklerde bulunan yağ bezleri sebum adı verilen ciltte kayganlığa sebep olan bir yağ üretirler. Sebum üretimi ergenlik dönemi hariç çoğu zaman normal oranda üretilir.

 Fakat ergenlik döneminde hormonlar daha fazla cilt yağı üretebilmektedir. Aynı zamanda ciltte yağ üretiminin fazlalaşması ve ölü hücrelerinde gözenekleri tıkamasıyla beraber, bakteriler bu gözeneklerde hapsolur ve çoğalabilir.


Yağlı ve akneli ciltler için oluşturulan Avene Cleanance Gel Nettoyant, nemli ciltlere dairesel masaj şeklinde uygulandıktan sonra ciddi anlamda etkisini göstermektedir. Avene Cleanance Gel Nettoyant, cildi nazik bir şekilde temizlemekle beraber tüm kir ve yağlardan da arındırmaktador. Düzenli kullanım yapıldığında aşırı yağ salgısının dengelenmesine yol açmaktadır. Birleşimindeki Avene Termal suyu ile beraber cilde rahatlık ve ferahlık hissi vermektedir. Avene Cleanance Gel Nettoyant bu özellikleri dolayısıyla oldukça tercih edilmelidir. 200 ml olan ürün boyutu ile tüm akne oluşumlarına savaş açabilir ve cildi nemlendirerek harika bir temizlik sağlar. Aknelerden kesin olarak kurtulmak isteyen kullanıcıların tavsiyesi olan Avene Cleanance Gel Nettoyant, son zamanların tercih edilen ürünleri arasında yerini korumaktadır. Bu ürün cilt temizleme ürünleri arasında önemli bir yere sahiptir.

Kullanım şekli: Nemli olan cildinize sabah ve akşam olmak üzere günde en az 2 kez masaj yaparak uygulamanız gerecektir. Daha sonra Avene Cleanance Gel Nettoyant’ın etkisini görebilecek ve akne oluşumlarının engellendiğini de görebileceksiniz. Sık kullanılan bir ürün olması, onun bu konudaki başarısını da destekler niteliktedir. Bu temizleme jeli, öteki jeller arasında kullanım açısından kolaylığı ve içerdiği bileşenler anlamında daha çok tercih edilmektedir. Sizlerde akne oluşumlarıyla savaşma ve cildinizin daha temiz bir görünüm kazanmasını istiyorsanız, Avene Cleanance Gel Nettoyant kullanabilir ve çevrenize de tavsiye edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!