15 Ekim 2015 Perşembe

Çalışma Odaları için 6 Kitaplık Önerisi

Bir evin en önemli aksesuarlarından biri olarak karşımıza çıkan kitaplar için doğru düzenleme yapmak önemli olduğundan kitaplıkların özenle seçilmesi gerekmektedir. Kitaplarınızı düzenli ve şık bir şekilde düzenlemek için çeşitli dekorasyon fikirleri bulunuyor.  Sizin için seçtiğimiz bu 6 kitaplık önerisiyle çalışma odalarınızı çok daha güzel ve şık bir hale getirebilirsiniz.

1-    Açık raf dolaplar kullanın: Kitapları düzenlemenin en iyi yollarından biri açık raf dolapları. Kitaplarınızı düzenli bir şekilde muhafaza etmenizi sağlayan bu dolaplarda aradığınız kitabı daha kolay bulabilirsiniz. Kitaplarınızı dik ve yan yana, isimleri ön kısımda olacak şekilde sıralayarak düzenli bir görüntü oluşturmanız mümkün olacaktır.
2-    Sıradanlıktan uzak kitaplıklar: Simetrik bir şekilde raflara ayrılmış olan düz ve sıradan kitaplıklardan sıkıldıysanız asimetrik çizgilere sahip olan değişik renklerdeki kitaplıkları kullanmayı deneyin.
3-    Koltuk üstü raflı dolaplar: Koltuklarınızın dayandığı duvarların üst kısımlarında bulunan alanlarda raf kitaplıklar kullanabilirsiniz. Bu tarz bir kullanım sayesinde hem boş alanları verimli bir şekilde değerlendirmiş olacak, hem de odalarınıza hareket katacaksınız. Bu dekorasyon fikrini sadece çalışma odalarınızdaki yarım boy mobilyaların ve koltukların üzerinde değil diğer odalarınızdaki alanlara da uygulayabilirsiniz.

4-    Çalışma masasıyla birleşik kitaplıklar: Çalışma odanızın küçük olması ya da çalışma odası için ayrı bir oda kullanamayacağınız durumlarda çalışma masanızla birleşik bir yapıya sahip olan kitaplıkları tercih edebilirsiniz. Bu sayede yerden de tasarruf edebilmeniz mümkün olacaktır.
5-    Geometrik şekillere sahip kitaplıklar: Özellikle yarım boy kitaplık ihtiyaçlarınız için geometrik desenlere sahip kitaplıkları kullanmanız doğru bir seçim olacaktır. Bunları yerde kullanabileceğiniz gibi duvarınıza da monte edebilirsiniz.
6-    Bir odayı ikiye ayırabilecek uzun ve geniş kitaplıklar: Özellikle geniş bir odanız varsa ve bunun bir bölümünü çalışma odası olarak kullanmak istiyorsanız bu geniş odayı iki odaya bölmenize olanak sağlayacak olan yerden tavana kadar olan ve size sadece kapı girişi kadar yer bırakacak olan genişlikte kitaplıklar kullanmanız yararlı olacaktır.

Evinizin dekorasyonuna yönelik ilham verici fikirler ve renkli dekorasyon örnekleri için  yeni dekorasyon blogları arasında yer alan http://www.dekorasyonluhayat.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 

3 yorum:

  1. harika fikirler canım özellikle açık renk yapmak lazımmış daha güzel duruyor..

    YanıtlaSil
  2. kitaplık deyince akan sular durur evimi kırdım döktüm resmen kitaplık yapacağım diye değdi de :)

    YanıtlaSil
  3. Yazınız çok iyi ev boyama için bana fikirler verdiniz. Kitaplığıma uyumlu boya yapıcam.

    YanıtlaSil

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!