1 Ağustos 2015 Cumartesi

Kalça estetiği hakkında bunları biliyor muydunuz?


Sosyal açıdan tarihsel ve toplum yapı göz önüne alındığında bilinçaltımızda popo ve kalça alanı birçok şeyin temsili olduğunu hemen anlamak zor değil.  Zenginliğin belirtileri, doğurgan sıfatını taşıyabilme ve güçlü olmak hep bir şekilde burayla özdeşleştirilmiştir. Ki atalarımızın söylediği vecizeler konusuna girmiyorum bile. Kişilerin bilinçaltındaki bakış açısı direkt olarak cinsel çekicilik çizgisine ve seksapeliteye dönüştürüverir. Bunun aksine basık ya da bozulmuş kötü görünümlü bir popo bilinç altında insanın ne kadar çekici gelebilir ki… Toplumda bile itici ve değersiz nitelikli olarak kabul edilen bu konuma karşılık orantılı duran bir popo her daim çok daha çekici bir algıya sebep oluşturur. Yani hem ruhun güzel olsun hem fiziğin şeklindeki sosyal mesaj insanları birçok alana yönlendirmekte kendileri için bolca vakit ayırmalarına sebep olmuştur. Modanın ve bize dayatılan popüler kültürün sayesinde bir gram et bin ayıbı örter felsefesinden çoktan çıktık lakin bu popo kaldırma sevdasından bir türlü vazgeçemedik. Bu nedenle kalça şeklini tam istediğiniz boyutlara getirebilmek adına birçok ameliyat olma şansınız vardır.

Liposuction adı verilen kalça büyütme ve şekillendirme işleminin ardından çok daha seksi çok daha güzel ve dik duran bir kalça hayalinize kavuşabilirsiniz.  popo protezleri ile bu istekler çok daha rahat karşılanabilmektedir.  Bazı hastalarda hem gluteal implant dediğimiz hem popo protezi operasyonunun bir bütün halinde kombine edilerek ayarlanması ve uygulanması çok iyi sonuçlar doğuracaktır.  ve birçok insan bu uygulama sayesinde yüzü gülecek ve arzu ettiği bi kalça şekline kavuşacaktır.

Bu yöntemle yalnızca yağın çok fazla bulunduğu noktalardan yağ alınmaz, ek olarak talep edilen kalça biçimine ulaşmak için gerekli görülen yerlere yağ enjeksiyonları /dolgusu da uygulanabilir. Daha dolgun ve dik bir popo protezi uygulama seansı da böylelikle son bulur. Bu uygulamalarda 3 mm kadar bir ameliyat alanının dışında belirgin bir yara izi olmayacaktır. Olsa da görünmez bir alanda oluşturulur. Popo germe hareketi olarak da düşünebileceğiniz Liposaksın ve popo protezi gibi metotların uygulandığı alanlar çok daha yaygın eski yöntemlere eyvallah dedirtmeyecek türde harika operasyonlardır.  

1 yorum:

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!