27 Mart 2015 Cuma

Girişimci kadınlar yazımızın bugün ki; konuğu "Mutlu Mumlar"-Merhabalar; mum sever biri olarak öncelikle tebrik etmek istiyorum sizi. Biraz bahsedebilir misiniz ? Mutlumumlar nasıl ortaya çıktı?

-Bir gecede ortaya çıktı biraz Mutluluğu sorguladığım bir anda bir arkadaşımın evinde öylece konuşurken....gündemimde en son ne zaman mutlu oldum sorusu vardı....
- Bu işe nasıl karar verdiniz? Neden mum?
Öncelikle takdiriniz için çok teşekkürler. Ben de sizin gibi bir mum severim. Eski evim klasik biraz da ağır bir dekorasyona sahipti. Sonbaharda yeni evime geçtiğimde modern çizgileri tercih ettim ve evimi mumlarla süsledim. Annem babam ve AR-GE ekibim bayılıyorlar ilginç şeyler bulmaya mum imalathanesini de tesadüfen buldular ve onlarla anlaştık şimdi özel tasarımlı mumlar yaptırıyoruz. Mutlulukta arayıp da sadece anlık bulduğumuz bir şey.

Hayata yayılsın sinerji yaratsın mutlu anlarda yakılan mumlarla yaşama yayılsın diye...

.Ben mutlu anları resim tuvaline mavi fırça darbesiyle boyamaya benzetiyorum, ne kadar mavi fırça izi olursa o kadar tuval maviye dönüşür...
Mavi meleklerin mutluluk rengi:) gibi geliyor.
- Ürünlerinizden daha çok hangileri talep görüyor? Alıcılarınızın tepkilerinden bahsedebilir misiniz ? Geri dönüşleri nasıl oluyor?
-Çok yeni başlamama rağmen talep oldukça iyi, mum severler çokmuş. Biliyorsunuz şu anda instagramda @mutlumumlar adresinde satışımız var. Alıcılar çok memnunlar ve bu beni mutlu ediyor. En çok tepsi set, buket çiçek ve kokulu mum ilgi çekti şu ana kadar ancak her gün bir kaç yeni mum tanıtıyoruz ve yazın sinek savan mumlarımızla da olacak yine aynı tasarımda ancak sinek savan.
-Harika bir bir fikir yaz için bu… İleriye yönelik Mutlu Mumlar ile ilgili yapmak istediğiniz neler var?
 -Çok şey var mesela kendi imalathanemi kurmak, ihracat yapmak ve mumla birlikte farklı dekoratif eşyalar da satmak. Tabii ondan önce şu an çalışmasını yapılan Web sitesi, katalog gibi şeyler ve tabii bir mağaza açmak var:) anlayacağınız bir gecede doğan bu mumlarla ilgili çok hayalim var:)


-Hayalleriniz gerçek olur dilerim, peki  bu işi yaparken karşılaştığınız sıkıntılar oldu mu?
- Mumun gönderimi hassas yolda bir şey olursa diye korkuyorum. Kutu kullanmak gerekiyor tek sıkıntı bu.-Yaptığınız işten istediğiniz sonuçları alabildiniz mi?
- Sanırım alacağım:) Hayırlısıyla:)
-İnşallah:)
- Kendi işinizi yapmaya nasıl karar verdiniz? Bunu yapmaya karar verirken sizi bu işe iten ne oldu?
 Ben Johnson &Johnson'da genel müdür asistanlığı ve halkla ilişkiler uzmanlığı yaptım uzun yıllar 2012 den beri kendi işimi yapıyorum iletişimci olarak ancak girişimcilik geçen yıl can dostum Begüm Bölükbaşı ile ortak çalışmalarda başladı, biz harikayızdır ,hem kendi işlerimizi hem ortak işlerimizi yürütürüz ayrıca birbirimizin işlerine de destek oluruz:) Onun da bu ara yepyeni bir projesi var onunla ilgili yoğun çalışıyor.
-İş hayatında kadın olarak yer almanın zorlukları var mı sizce? Varsa nelerdir?
-Kadın olmak her yerde zor tek iş hayatı ile sınırlanmayalım konuyu:) siz sınırlarınızı koyunca fazla bir sıkıntı yok...ama sıfır sıkıntı da demek güç tabii:)
- Kendi işini yapmak isteyen kadınlara neler tavsiye edersiniz? 

-Bakın hayat felsefem "Hayallerini gerçekleştir"cümlesiyle özetlenebilir. Büyük sermaye gerektiren işler olsa da ellerindeki imkanlarla doğru planlar doğrultusunda girişimci olmak mümkün önemli olan maddi olarak ne oranda riske girilebileceğini iyi tespit edip fazlasından kaçınmak.
Bir de girişimci kadın diğerini destekliyor. Ayaklarının üzerinde durmak zor ve bunu yaşayan iyi biliyor. Kurumsalda çalışan insan az da çok da kazansa daha korunaklı sonuçta maaş alınır ve konu kapanır ancak girişimci olduğunuzda hep bir ekmek kavgası vardır.
Bende bu mutlu süreçte hep başarılarınızı görmek ve yeniliklerinizden haberdar olarak mutlu olmayı diliyorum .
Başarılar:) Bu güzel röportaj için çok teşekkür ederim Sevgili Sofi.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!