11 Şubat 2015 Çarşamba

Kız Çocuklarına Alınabilecek En Güzel Hediye: Oyuncak BebeklerOyuncak bebeklerin kız çocukları için anlamı büyüktür. Ne kadar çok oyuncak bebekleri olsa da kız çocukları hep daha fazlasını ve farklısını isterler. Onları konuşturmak, giydirmek, saçlarını taramak, hatta onlara sarılarak uyumak kız çocuklarının minik ve renkli dünyalarının parçalarıdır. Bir kız çocuğuna oyuncak bebek hediye ettiğinizde, onun gözlerinde parlayan ışığı hemen fark edersiniz. Kız çocukları oyuncak bebeklerini uyutur, onları besler, kısacası onlarla beraber yaşayarak oyunlarını hayatlarının parçası haline getirirler. Oyuncak bebek, bir kız çocuğunun çocuğu ya da en yakın arkadaşıdır.


En sevilen oyuncak bebekler

En sevilen oyuncak bebekler arasında model bebekler olarak bilinen Barbie bebekler, Winx bebekler, Moster High bebekler, Bratz bebekler ve Disney prensesleri gibi kahramanlar bulunur. Güzellikleriyle kız çocuklarını kendilerine hayran bırakan Barbie ve Bratz bebekler farklı kıyafetleri ve aksesuarlarıyla oldukça fazla çeşide sahiptir. Bazen bir denizkızı bazen bir iş kadını olan Barbie bebekler gibi kimi zaman korsan kostümüyle kimi zaman da parti şıklığıyla karşımıza çıkan Barbie bebekler, kız çocuklarının en sevdiği oyuncak bebekler arasında yer alıyor. Model bebeklerin dışında et bebekler de kız çocuklarının hiç sıkılmadan oynadıkları oyuncaklar arasında bulunuyor. Konuşan, şarkı söyleyen, acıktığını haber veren et bebekler, kız çocuklarının gerçek hayatta gördüklerini kendi dünyalarında yaşamalarına olanak verir. Kız çocukları kimi zaman ateşlenen et bebeklerini tedavi etmeyi kimi zaman da onları beşiklerinde uyutmayı çok severler. Et bebekleriyle kız çocuklarının hepsi, minik birer annedir.

Eski geleneğe yeni modeller: Bez bebekler


Günümüzde, gelişen teknoloji sayesinde çok farklı fonksiyonlara bir arada sahip olan pek çok oyuncak bebek üretilebiliyor. Bez bebek ise yumuşak malzemelerden ve kumaştan oluşması sebebiyle çok eski yıllardan beri kız çocuklarının vazgeçilmez oyuncakları arasında yer alıyor. Model ve et bebeklere göre daha büyük boyutlarda üretilen bez bebekler kız çocuklarının sarılarak uyudukları, nereye gitseler beraberlerinde götürdükleri oyuncaklar arasında bulunuyor. Yumuşak malzemelerden üretilmiş bez bebekler çocukların bebekleriyle daha rahat temas kurmalarını sağlarken, kendi boyutlarına yakın olmaları onları kendilerinin en yakın arkadaşı da kılıyor.

1 yorum:

  1. Blog keşif etkinliğinden geliyorum :) Sayfanda izleyicinim bana da bekliyorum :)
    http://kirmiziruganayakkabilarim.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!