27 Aralık 2014 Cumartesi

“İSTANBUL COFFEE FESTIVAL”

KAHVE SADECE KAHVE DEĞİLDİR
DSM Group tarafından bu yıl ilk kez organize edilen ve Paşabahçe’nin katkılarıyla hayata geçen İstanbul Coffee Festival, şehrin tüm kahveseverlerini aynı çatı altında buluştururken, katılımcılara sadece kahveyle değil, sanatın tüm dallarıyla da buluşturarak uzun süre unutamayacakları saatler yaşatıyor.
Galata Rum Okulu’nda İstanbul’un önde gelen nitelikli kahve dükkanları, özel kahve ve yiyecek - içecek markalarını ya da kahve makinesi üreticileriyle birlikte sanatın çeşitli dallarını da ziyaretçilerle buluşturuyor. Ulusal ve uluslararası sanatçıların katıldığı İstanbul Coffee Festival; kesintisiz canlı müzik, kahveden ilham alan resim atölyeleri, tango ve vals yapan dansçılar, video art salonu, sergi alanları ve seminer odaları ile şehrin çekim noktası olmayı sürdürüyor.
Festivale bu yıl katılan galeriler ve sanatçılar arasında “Coffee & Life / Art Exhibition by Milk Gallery”, “Helikon Art Center”, “Septette On Sheets Live Painting” yer alırken canlı müzik de katılımcıların kahveyle birlikte dans etmelerini sağlıyor.
Sanat üretimine yeni bir bakış açısı getirmek fikrinden yola çıkan ressamlar, İstanbul Coffee Festival’inSanat ve Performans sınıfında ziyaretçilerin önünde eserlerini hayata geçiriyorlar. 7 yabancı sanatçıdan oluşan Septette On Sheets Live Painting ekibi, 7 ayrı tuvalin başında, aynı anda izleyicilerle birlikte yapıtlarını canlı olarak hayata geçirirken, katılımcıları pasif durumdan aktif konumuna yükseltiyor. Üç gündür devam eden bu özel çalışmalar, festivalin son günü de sürecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!