13 Kasım 2014 Perşembe

Vücut şeklinize göre gelinlik seçimi nasıl olmalı?

Değişik vücut şekliniz var ve tarafınıza uygun gelinlik modeli tercihinde sıkıntı mı yaşıyorsunuz. O zaman bu makalemiz sayesinde bir takım sorularınıza cevap alabileceğinizi düşünüyoruz.
Genç kızlar için en mükemmel olmayı istedikleri gün hiç şüphesiz düğün günleridir diyebiliriz. Sıra dışı olan bu günde harikulade görünmek ve bütün gözlerin beğeniyle üzerinizde olmasını sağlayabilmek adına, gelinlik seçiminin doğru olması büyük önem taşımaktadır. Bazı gelin adaylarının genellikle kendi vücut yapılarını göz ardı ederek, sadece gelinlik modelini seçmek, diktirmek veya satın almak istemektedir. Tabi çevresinde gelin hanımı uyaran olmazsa, o güzelim gün için gelinlik modeli üzerine güzel durmayacak ve pişman olacaktır. Bizde bu hataları ortadan kaldırabilmek için, öncelikle vücut yapısı göz önüne alınması gerektiğini hatırlatır buna göre bir seçim yapmanız gerektiğini altını çizerek belirtmekteyiz. Bunun için sizi uyarabileceğimiz tek olarak gelinlik modeli değildir. Düğün mekânını, yapılacağı mevsim tercihi, ailelerin sosyal durumları gibi pek çok etken model seçimini etkileyen nedenlerdir.
Örnek verecek olursak;
Kır düğününde çok ağır işlenmiş bir gelinlik modeli hoş olmayacağı gibi, lüks bir balo salonunda yapılmayı düşünülen düğünde, papatyalar la süslenmiş bir gelinlik modeli uyum sağlamayacaktır. Benzer şekil olarak verebileceğimiz bir diğer örnek ise, yaz ve kışğünleri de model seçimini direk etkilemektedir. Her sezona ve mevsime göre gelinlik seçimleri yapılması gerekir. Yukarıda makalemiz içerisinde bahsettiğimiz, aileler için sosyal ve kültürel durumlarını da içeren etkenler olmalıdır. Straplez modelini yadırgayacak aileler olabilir. Model seçimleri yapılmadan önce taraflar arasında baştan anlaşılmalı ve sonrasında kırgınlıklar yaşanmamalıdır.
Dikdörtgen Vücuda Sahip Bayanlar için;
Bu vücut şekli, bel kısmı pek fazla belli olmayan, omuz bölgesinden kalça bölgesine doğru düze yakın bir hat inen vücut yapısı diyebiliriz. Bu yüzden gelinlik seçimi yaparken, bellerini ortaya çıkartabilecek büzgülü gelinlik modeli seçimleri kişi için daha uygun olacaktır.
Armudi Vücuda Sahip Bayanlar için;
Bu vücut şekli, kalçaları omuz bölgesinden daha geniş olan vücut yapısı diyebiliriz. Gelinlik seçimi yaparken burada dikkat etmemiz gereken vatkalı modeli tercih ederek, arada bulunan farkı en aza indirerek hoş bir görüntü çıkmasını sağlayabiliriz. Vatkalı modelin yanı sıra, kalın kumaş tercih edilerek, kalçaların genişlik ve yuvarlık olduğunu varsayarsak, düz kesimli modellerden uzak durması gerekir. Düz kesimli modeller kalçaları daha belirgin yapacağından ortaya hoş olmayan bir görüntü yapısı çıkabilir. Kemerli olan ve geniş bir gelinlik modeli kesinlikle tercih edilmemeli, nedenlerinden birisi gelinliğin içerisinde kaybolmanıza yol açabilir.
Üçgen Vücuda Sahip Bayanlar İçin;
Üçgen vücuda sahip olan bayanların özellikle yüzücü bayanlarda gözüken bu vücut yapısı, omuzların kalça yapısına göre daha geniş olduğunu anlayabiliriz. Geniş omuzlara sahip olan gelin hanımımız için, gelinlik modelinin üst kısmı düz kesinli ve uzun kollu model tercihi kullanması daha iyi olacaktır.

Evlilik aşamasına gelmiş ve tüm saymış olduğumuz vücut şekilleri için kullanılabilecek zarif pırlanta kolyeleri ile tektaş  olarak yine Pırlanta  seçiminin doğru olacağını düşünüyor, seçmiş olduğumuz pırlantaların sade yapılı olmasına özen gösterilmesi gerektiğine inanıyoruz. Sadece ve hoş yapılı pırlantalar sayesinde daha zarif ve estetik açısından göze hoş geleceğini hatırlatır, umarım vermiş olduğumuz bilgiler sayesinde karamsar kalmış olduğunuz konular üzerinde aydınlanmışsınızdır.



Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!