27 Kasım 2014 Perşembe

Online Alışverişlerden İndirim KazanmakŞu sıralar Twitter’da ve Facebook’ta linklerini görmeye alışık olduğumuz Onedio.com’da yayımlanan şu haberde , internetten indirim almak için çeşitli yöntemler anlatılmış. Yazıda bahsedilen ve ilgimi çeken cashback ve indirim kuponu sistemlerini yakın zamanda deneme fırsatım olduğundan bunları ben de kısaca sizlerle paylaşmak istedim.


Öncelikle cashback denilen para iadesi sitelerinden bahsedeyim. Her ne kadar çok pratik bir sisteme sahip olmasa da cashback sistemleri yurt dışında en çok rağbet gören indirim sistemlerinden biri olduğu söyleniyor. Bu sistemle, cashback sitelerinde yer alan anlaşmalı online mağazalardan alışveriş yaparak belirli oranda ve miktarda para iadesi cashback sitesi tarafından size aylık olarak ödeniyor. Cashback sitelerinde aldığınız ödemeye gore yıllık kesintiler yapılabiliyor. Yine satın aldığınız ürünü iade ettiğinizde ödemeniz kesiliyor.  İnternetten sık alışveriş yapanlardansanız bir cashback sitesinden hesap açmanızı tavsiye edebilirim ancak nadiren yapıyorsanız, yani ayda 2-3 kere yapıyorsanız çok mantıklı olmayabilir.

Bence en mantıklı ve pratik indirim çözümünüyse kupon siteleri sağlıyor. Şahsen ben yurt dışından bir şey sipariş edeceksem mutlaka yurt dışındaki indirim kuponu sitelerini ziyaret ederim. Bir kaç örnek vermek gerekirse, Amerika siparişlerinde RetailMeNot.com , İngiltere siparişlerindeyse VoucherCodes.co.uk , her zaman alışveriş yapacağınız mağazanın aktif indirim kodlarını barındırır ve ziyaretçileriyle ücretsiz olarak paylaşır. 


Onedio vasıtasıyla keşfettiğim KuponKodlari.com  ise benzer şekilde indirim paylaşan yerli indirim kuponu sitesi. Diğer kupon sitelerinde olduğu gibi burada da üyelik ve benzeri işlemlere ihtiyaç duymaksızın kuponları istediğiniz kadar kullanabiliyorsunuz. Sitede annelerin alışveriş yaptığı ButikBebe, e-Bebek, AnneLutfen.com gibi sitelerin de indirim kuponları var ve bunları kullanmak ücretsiz.

Örnek kullanım:


Henüz bilmeyenler, duymayanlar için bu sistemden bahsetmek istedim. Özellikle bu iki sistemle internet alışverişlerinizde indirimlerden faydalanarak alışverişlerinizi daha ucuza getirebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!