İSVİÇRE KÜLTÜRÜ MUHTEŞEM BİR ETKİNLİKLE TANITILDI‏

0
39
26 Ekim Pazar günü İsviçre Başkonsolosu MONIKA SCHMUTZ KIRGÖZ’ÜN ev sahipliğinde
Eski Şapka Fabrikası’nda gerçekleşen
İsviçre kültürünün tanıtıldığı ve cemiyet hayatının tanınmış simalarının bir araya geldiği
etkinliğe sağlık nedenleri ile katılamasam da takip etmekten geri kalmadım.
İşte etkinliğe ait birbirinden hoş fotoğraflar.
İkizler ne kadar mutlu olurlardı orada olmaktan ama gelin görün ki; gribal enfeksiyonlar önümüze set çekti:)
Olsun bu fotoğraflarla yetineceğiz artık…
Anlaşılan o ki çok keyifli bir gün olmuş…
‘’ SWISS CULTURAL DAYS ‘’
İsviçre kültürünün daha yakından tanıtıldığı ve İsviçre Başkonsolosu Monika Schmutz Kırgöz’ün ev sahipliğini yaptığı etkinlikte Burhan Öcal muhteşem performansıyla seçkin davetlileri büyüledi.

 

İsviçre Başkonsolosluğu’nun İsviçre kültürünü ve Türkiye’deki İsviçreli markaları tanıtmak amacıyla Dream Design Factory tarafından organize edilen Eski Şapka Fabrikası’nda düzenlediği festival 26 Ekim 2014 saat 11.00’de bir çocuklara özel dans gösterisi ile başlayarak gün sonunda Burhan Öcal’ın muhteşem performansı ile son buldu.

 

Gastronomi, sanat, tasarım, müzik ve kültürel projelerin yer aldığı etkinlikte Arzu Kunt, Günseli Ülkü, Tamer Yılmaz ve Levent Erden gibi davetliler geleneksel İsviçre müziğinden Davide Romeo’nun sergilediği dans performansına, Tobias Madison-Flavio Merlo-Bea Schlingelhoff gibi sanatçıların sanat eserlerinden İlhan Rüstem’in dans gösterisine geniş bir yelpazede İsviçre kültürünü tanıma fırsatına sahip oldu. Aslen Türk ancak İsviçre vatandaşı olan ve iki ülke arasında kültür elçiliği de yapan Burhan Öcal etkileyici performansıyla davetlilerin oldukça keyifli vakit geçirmelerini sağladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here