20 Ekim 2014 Pazartesi

Uçakla seyahat edecekler için ipuçları


Hızlı ve konforlu olması nedeniyle tercih edilen uçak seyahatlerinin daha keyifli ve güzel geçmesi için birtakım önerileri sizin için derledik.
1.Yanınıza mümkün olduğunca az eşya alın
Tatile çıkarken çiftlerce ayakkabı ve binbir çeşit kıyafet almanıza hiç gerek yok. Amacınız gezip eğlenmek ise küçük bir bavul veya el bagajı sizin için yeterli olacaktır. Böylece hem daha az yük taşımış hem de bagaj hakkını aşmamış olursunuz. Ayrıca yanınızda az eşya olduğundan gittiğiniz yerden daha çok eşya alma şansına sahip olursunuz.
2. Genelde çocukların yoğun olduğu güvenlik sırasını tercih etmeyin
Bebek arabası ve birden fazla bavula sahip çocuklu aileler güvenlik kontrolünde biraz fazla zaman harcayabilir. Bu nedenle ağırlıklı olarak iş adamları veya tek başına seyahat edenlerin geçiş yaptığı güvenlik sıralarını tercih edebilirsiniz. Onların çocuklu ailelere göre çok daha hızlı olduğu bir gerçek.
3. Uçak biletinizi erkenden alın
Ucuza uçak seyahati yapmanın en iyi yolu erken rezervasyon. Birkaç gün öncesinden aldığınız uçak bileti ile aylar önce aldığınız bilet arasında dağlar kadar fark olabilir. Eğer gidiş ve dönüş tarihiniz belliyse biletinizi erkenden alarak ucuz uçak biletine sahip olabilirsiniz.
4. Uçakta vejeteryan yiyecekleri tercih edin
Yağlı ve ağır yemeklerden uzak durarak daha sağlıklı bir yolculuk geçirebilirsiniz. Böyle bir imkanınız varsa, vejeteryan yemekleri tercih etmenizde yarar var. Bu tarz yiyecekler midenizi rahatsız etmeyeceği gibi fazla tercih edilmediği için daha az kişiye yapılan lezzetli ve özel bir seçenektir.
5. Kulak tıkacından faydalanın
Sakin ve sessiz bir uçak yolculuğu arzu ediyorsanız, yanınızda kulak tıkacı bulundurmayı unutmayın. Çantanızda ufak bir yer kaplayacak kulak tıkacı gürültülü bir uçak yolculuğunda en büyük yardımcınız olacaktır.
6. Yanınıza hırka veya kapşonlu bir giysi alın.
Eğer çok çabuk üşüyen biriyseniz, uçağın oldukça soğuk üfleyen klimaları sizi rahatsız edecektir. Bu gibi durumlar için yanınızda bulunduracağınız hırka veya kapşonlu bir sweatshirt sizi soğuktan koruyacaktır. Ayrıca uçakta uykunuz geldiğinde kapşonunuzu başınıza çekerek rahatsız edici ışıklardan kurtulabilirsiniz.

7. Sallanın
Uçuşta türbülansla karşılaştığınız takdirde, hafifçe sallanmaya çalışın. Bu hareket dışardan biraz garip görünse de uçağın hareketine göre sallanmanız türbülansı daha az hissetmenizi sağlayacaktır. Böyle bir durumla karşılaşmamanız en hayırlısı, ancak eğer olursa işe yarayacağından kuşkunuz olmasın.
8.Ödüllü özel yolcu programlarına katılın
Eğer yüksek sınıfta uçmaya çabalıyorsanız,  havayollarının özel yolcu programlarına dahil olabilirsiniz. Bunun için en çok tercih ettiğiniz hava yolunun sunduğu kredi kartını edinmekle işe başlayın. Düşük seviyeli bir karta sahip olsanız dahi kullandıkça mutlaka ödül/indirim kazanırsınız. Ayrıca harcadıkça mil kazandıran kredi kartları sayesinde biriken millerinizle ödül bilet alma şansını yakalayabilirsiniz.
9.Yanınızda kulaklık bulundurun
Uzun uçuşlarda, gürültü önleyici kulaklıklar ile sessiz, sakin bir yolculuk geçirebilirsiniz. Ağlayan bebekler, horlayan adamlar ve durmadan sohbet eden ergenler mi? Bu kulaklık ile hepsi tarihe karışacak.
Bu pratik öneriler güzel ve konforlu bir uçak seyahati geçirmenize yardımcı olacak. Tatile çıkmadan önce ucuz uçak bileti alternatifleri için ucakbileti.com’u ziyaret etmeyi unutmayın.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!