23 Temmuz 2014 Çarşamba

Vantilatör alırken nelere dikkat etmeliyiz?
Yazın bunaltıcı sıcaklarında hepimiz serinlemek için farklı yöntemleri deniyoruz. Kimimiz klimayla, kimimiz ise daha sağlıklı görünen vantilatörlerle serinlemeye çalışıyoruz.
Klimaya göre daha eski bir yöntem olsa da, oluşturduğu basın farkıyla hava akışını sağlayarak daha doğal bir serinlik yaratan vantilatörler birçoğumuzun tercihi olmaya devam ediyor. Vantilatörlerde klimalarda olduğu gibi ortamın ısısını birden arttırma ya da azaltma imkanı olmadığından olumsuz etkileri daha az görünüyor.  Ancak vantilatörleri kullanırken de dikkatli olmanız gereken noktalar var. Direk yüzünüze ve sırtınıza gelecek şekilde uzun süreli çalıştırdığınızda vücudunuzda çeşitli ağrılar oluşabildiği gibi kas spazmı, boyun ve bel ağrıları gibi problemlerle karşılaşabiliyorsunuz.
Hem uygun fiyatlı hem de serinlemek için işe yarar yöntemlerden biri olan vantilatörleri gerek evimizde gerek işyerlerimizde kullanıyoruz. Bütçeye uygun olmasının yanı sıra doğal bir serinlik sunmasıyla tercih edilen vantilatörler ilerleyen teknoloji ile daha etkili ve gelişmiş özelliklere sahip modelleriyle dikkat çekiyor.


Peki vantilatör alırken nelere dikkat etmeliyiz?
Öncelikle bütçenize uygun bir model seçmeye özen gösterin.
Farklı hız kademesi ve derece ayarı bulunan bir model tercih edin. Böylelikle serinliği istediğiniz ölçüde ayarlayabilirsiniz.
Garanti süresine mutlaka dikkat edin.
Her ev aleti seçiminde olduğu gibi kolay taşınabilir ve portatif olmasına özen gösterin. Böylece vantilatörleri bir odadan diğerine taşırken zorluk çekmezsiniz.
Daha yüksek soğutma performansı için güçlü bir vantilatör seçin.
Boyu ayarlanabilen ayaklı bir vantilatör tercih ederek daha kullanışlı bir seçim yapın.
Rahat ve keyifli bir şekilde serinlemek için seszi çalışma özelliği bulunan vantilatörleri tercih edin.
Güç tasarrufu yapabilen bir model olmalıdır. A sınıfında yer alan, yüksek düzeyde elektrik tasarrufuna sahip vantilatörlere öncelik tanımanızda yarar var.


 Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!