Portakal kabuğu reçelinin ödüllü adresi

0
65LEZZETTE KALİTENİN DAMGASI “ITQI ÜSTÜN LEZZET ÖDÜLÜ” NAR GOURMET’İN!
Ben portakalı o kadar çok severim ki; kurabiyelerde, keklerde, yemeklerde kullanabileceğim her yerde kullanırım.Çocuklarımda çok seviyor onun da etkisi büyük elbette.
Portakal reçelinde de gayet başarılı olmakla beraber portakal kabuğu reçelinde aynı performansı gösteremiyorum ne yazık ki; 🙂 özellikle nar gourmet’in geleneksel yollarla üretmiş olduğu reçelin tadına baktıktan sonra evde yapmama kararı almış bulunuyorum.
Çünkü bu reçel, International Taste& Quality Institute (ITQI)’un Brüksel’de gerçekleştirdiği bu seneki tadım organizasyonunda Michelin ödüllü şef ve sömeliyelerden oluşan kanaat liderleri tarafından koku, yapı, tad, görünüm gibi kriterler dikkate alınarak duyusal analizler çerçevesinde değerlendirildi ve 2014 ÜSTÜN LEZZET ÖDÜLÜ ne layık bulundu.
iTQi jürisi 15 farklı milletten oluşup, Fransa’nın the Maîtres Cuisiniers ve the Académie Culinaire, the Academy of Culinary Arts, Euro-Toques, the Federazione Italiana Cuochi, the Jeunes Restaurateurs d’Europe, the Associaciones des Cocineros de España, the World Master Chefs Society, the Verband der Köche Deutschlands ve içecekler için the Association de la Sommellerie Internationale (ASI) gibi, Avrupa’nın en prestijli aşçılık ve içecek derneklerinin üyelerini kapsamaktadır.
Tam mevsiminde, Mersin’den elle toplanan Yafa portakalının kendine has kalın kabuğunun özenle işlenerek, sadece beyaz pancar şekeriyle kaynatılmasıyla hazırlanan Nar Gourmet Portakal Kabuğu Reçeli, hem kahvaltı sofralarınıza; hem de dondurma, kaymak ve sütlü tatlılarla birlikte hayatınıza “üstün lezzet” katacak!
Şimdiden afiyetle diyorum!!!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here