Siz özelsiniz ayakkabılarınız neden size özel olmasın?

0
35
Bilenler bilirler benim bir rugan takıntım var ki; sormayın gitsin,Çanta da ayakkabı da clutch vs ruganı hep sevmişimdir.
Uzun zamandır kombinim için lacivert bir rugan topuklu ayakkabı arıyordum .Nasıl bir ayakkabı arıyorsam artık, ya rengi tutmuyor , ya da topuk boyu, renk ve topuk boyu tamam olsa da, hep stilettolar , çok sivri burunlu ayakkabılar,çıktı karşıma.
En son harika bir hikayesi olan iki bayan tarafından kurulan incetopuk sitesi ile karşılaştım.
( Hikayeye elbette yer vereceğim, ama birazdan)
Önce size  aldığım ayakkabımı göstermek istiyorum.

Nasıl çok şıklar değil mi?
Benim çok vaktim olmadığı için tasarlama aşamasına girmedim .Zaten aradığımı da bılmuştum…
Her kadın ayakkabı sever ve ayağının yapısına göre zevkine göre , belkide elbisesine göre  bir ayakkabıya sahip olmayı ister öyle değil mi?
İnce Topuk markası; kendi tasarımını giymeyi hayal eden, aradığını bulmakta zorlanan, mağazalarda birbirine benzer sıradan ayakkabılardan sıkılmış, yüksek kaliteli ve rahat ayakkabı giymeye hasret ayakkabı severler için Türkiye’de benzeri olmayan bir marka olarak yaratıldı.
Bu sitede Türkiye’de ilk defa internet üzerinde adeta parmak iziniz kadar sadece size 
özel ayakkabılar tasarlama ve ürettirme fırsatı bulabileceksiniz : “ Çünkü Siz Özelsiniz ! ” 
Burada, kendi tasarımlarınız içinde dilediklerinizi ürettirebilecek, dilediklerinizi ilerde ürettirmek üzere bu sitede saklayabileceksiniz. Bu tasarımlar siz isterseniz, sizin verdiğiniz isim ile diğer ayakkabı severlere sergilenebilecek.
İnce Topuk markasının yola çıkış hikayesi şöyle:
2009 yılı yaz düğünlerinden biri  için ortaklardan biri; açık yeşil renkli, askıları parlak taşlı şifon elbisesinin altına açık yeşil, yüksek platformlu bir ayakkabı giymeyi hayal etti. Piyasada aradı ama elbisenin renginde ve istediği modelde bir ayakkabı bulamadı. Bunun üzerine elbise renginde saten kumaşla ve elbisedekilere çok benzer parlak taşlarla İstanbul Gedikpaşa’ daki atölyelerden birine gitti, hazır kalıplardan birine bu kumaşı diktirdi ve taşları da ayakkabının ön kısmına yerleştirdi. İşte, İnce Topuk markasının fikir tohumları bu ayakkabı ile atıldı.
Bu ayakkabıyı el işçiliği ile kendine özel yaptırdığını öğrenen çevresinden birkaç kişi de kendilerine özel ayakkabı yaptırmasını istedi. İlginin artması ile kişiye özel ayakkabı üretimini daha geniş kitlelere internet üzerinden ulaştırma fikri Ocak 2010’da detaylandırıldı. Yaklaşık 1,5 sene çok yoğun çalışmanın ardından İnce Topuk markası, Dünyada ve Türkiye’de ilk defa 3 boyutlu modelleme kullanılarak kişiye özel ayakkabı tasarımı yapılmasına fırsat veren bir site ile kaliteye ve şıklığa önem veren, kendi tarzını yansıtmayı seven  ayakkabı düşkünü bayanlara hizmet vermeye başladı.
Sizde buraya tıklayarak kendi ayakkabınızı tasarlamaya başlayabilirsiniz, ya da hazır birbirinden güzel modellerden birini seçmeye:)
mutlu alışverişler!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here