Doğru doktoru nasıl bulursunuz?

0
38

Sağlık hepimizin en önemli dileği olmuştur her zaman, yılbaşında,doğum günlerimizde bir dilek tutmamız gerektiğinde hepimizin temel dileği sağlıklı bir hayattır.Fakat her zaman sağlığımız iyi gitmiyor ve hastalığa yenik düşüyor vücudumuz.Bu durumda başvurumuz en yakın hastane veya doktor oluyor.

Peki doktorunuzu nasıl seçiyor sunuz? Ya önceden gittiğiniz, tanıdık bir  doktora gidiyorsunuz ya da size en yakın hastane, klinik veya  doktoru tercih ediyorsunuz.Ama her zaman memmun kalmayabiliyoruz bu seçimlerimizden .Tercih ettiğiniz hastane ya da doktordan istediğiniz verimi alamıyorsunuz, çoğu zaman değil mi?

Size küçük bir örnekle anlatmak istiyorum bu durumu…
Biliyorsunuz ben bir ikiz annesiyim.Hamileliğimin ilk aylarında X bir hastaneye yakın olduğu için gittim.Nasıl heyecanlyım nasıl mutluyum! İkizlerimin ilk kalp atışlarını duyacağım o gün jinekoloğumun bana doğum ile ilgili olumsuz söylediği cümleler benim tüm enerjimi alıp götürdü.Doktordan negatif elektrik aldığım için hemen başka bir hastane buldum elbette.Her zaman hangi doktorun iyi ve başarılı  hatta uzman bir doktor olduğunu anlayamıyorsunuz.

Bu durumda doğru doktoru bulmanın en kolay yolu medmio.com’dan geçiyor.
Nasıl mı?
Hemen anlatıyorum.
Mesela İzmir’de yaşadığınızı düşünelim, jinekolog izmir aramalarında en doğru doktoru nasıl bulursunuz medmio.com’da?Anasayfada , doktor bul bölümü bulunuyor o bölüme örnek olarak hangi branşın doktorunu bulmak istediğinizi, ardından şehiri yazdığınızda, kayıtlı tüm doktorların listesi gelecek önünüze.

Doktora ait bilgiler, hizmet verdiği yer ve iletişim bilgileri gelecek önünüze.Aynı sayfada o doktora giden hastaların görüşleri de yer alıyor.Siz de dilerseniz daha önceden gittiğiniz bir doktor hakkında yorumlarınıza yer verebilirsiniz medmio.com’da.

2013 yılında kurulan medmio.com hastaların doktorlar hakkındaki değerlendirmelerini yayınlayarak , hastaların doğru doktoru seçmelerine yardımcı olmak için kurulan bir oluşum.Şu an için 75.000 kayıtlı doktor bulunuyor ve doktorlar hakkında ise 11.000 civarında yorum bulunuyor sitede.

Eğer bir doktor hakkında görüş bildirmek isterseniz, her doktorun profilinde yer alan görüş ekle bölümüne tıklayarak düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz sizde.

Unutmayın değerli görüşleriniz diğer hastalar için çok değerli!
CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here