Üzüm suyu kalbi koruyor mu?

2
44
 Herkes dönem dönem bazı ürünlerin ya da sebzelerin vücudumuza olan yararlarından faydalarından bahsederek toplumu o ürünü satınalmaya itiyorlar. Televizyonlar, radyolar, yazılı basın da dahil olmak üzere hatırlarsınız bir dönem nar suyu ve faydaları bomba etkisi yaratmış çarşı pazarda nar bulamaz olmuştuk.
Şimdi aynı yazıya benzer bir yazıyı üzüm suyu için okuyunca acaba mı demeden edemedim.
Sizlerle de paylaşıyorum zira ben üzüm suyuna bayılırım.
sevgiler.
Uzmanlara göre bitkisel süt olarak tanımlanan üzüm suyu, kan yapıcı ve antioksidan özelliğinin yanı sıra vücudun kalp ve damar hastalıklarından korunmasına da yardımcı oluyor. 
Üzüm ve üzüm suyunun kan yapıcı ve antioksidan özelliklerinin yanı sıra uzmanlar, vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin olan üzüm suyunun kalp hastalıklarına karşı kalkan etkisi oluşturduğunu belirtiyor. 
A, B ve C vitaminleri, potasyum ve demir açısından oldukça zengin olan üzüm suyu, vücudun hastalıklara karşı direncini artırıyor. Bu özelliğinin yanı sıra kanda oksijen taşıyan hemoglobin hücrelerinin oluşumunda gerekli olan demir ve potasyum zenginliğine sahip üzüm suyunun kalp sağlığını koruduğunu ifade ediyor uzmanlar .
 Üzüm suyunun kan sulandırıcı özelliği ile de kalp krizi riskini azalttığını söylüyorlar.
Üzüm suyunun faydalarından bir diğeri de içinde bulunan doğal şekerin çabuk çözünerek vücuda enerji vermesi,“içeriğinde bulunan maddeler sayesinde kanı sulandırıyor, yüksek tansiyona, kalp hastalıklarına, varis gibi   birçok hastalığa karşı koruma sağlıyor. Özellikle kan pıhtılaşması ve damar hastalıkları konusunda sıkıntı yaşayan hastalara günde en az bir bardak üzüm suyu içmeleri öneriliyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here