7 Nisan 2013 Pazar

Kars Bakkaliyesi Civil Peynir


Kars Bakkaliyesi Civil Peynir 
Memleketimizin çeşitli bölgelerinde çeşitli usullerle yapılan peynirlerin her birinin ayrı bir lezzeti olduğu aşikâr. Farklı peynirler içinden, memleketimizin doğu bölgesinde olan civil  peynirine   "çeçil","saçak" da diyede biliriz.
 
Yumuşak tel tel olan bu peynir, hamurişlerinin içine, yemeklerin üstüne gelince lezzete lezzet katar. Kahvaltıda ise yeri ayrıdır. Hele tereyağı ile tavada erititlip üstüne yumurta kırılınca gözler hafif kısılır, keyif artar. O müthiş tat gittikçe memleket olur. Derken hazlar ipleri eline alır ve o muhteşem duygu tüm vücuda nüfuz eder.

Bu lezzeti yaşamak isteyenler, söyleyin "memlekettengelsin"

Her karışı farklı bir lezzeti besleyen cennet topraklarımızın bereketi, yurdum insanının maharetli ellerinde yoğrularak enfes tatlara dönüşüyor. Her lokmasında muhteşem bir damak tadı yaşatan bu şahane güzellik, en doğal yöntemlerle ve özenle hazırlanıyor. Siz damağınızı düşünün isteyin yeter, memleketinize giden yol bizden geçer. Canınız çeksin ruhunuz hayal etsin, hayal neymiş isteyin bir tıkla "memlekettengelsin"..


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!


Site Kullanım Şartları ve Sorumluluk Reddi

Bu siteye ait içerikler (resim, yazı vb.) izinsiz kopyalanamaz ve alıntı yapılarak, başka sitelerde yayınlanamaz.www.ilknurundunyasi.com adresine ait içerikler (resim, yazı vb.) iznimiz olmadan ticari amaçla kullanılamaz.

Sitemizde bulunan içeriklerin (resim, yazı vb.) doğruluğu ve kesinliği garanti edilmez. Ayrıca, www.ilknurundunyasi.com  adresinde yayınlanan içeriklerin bazıları güncelliğini kaybetmiş olabilir, bundan dolayı meydana gelebilecek sorunlardan, www.ilknurundunyasi.com  sorumlu değildir.

www.ilknurundunyasi.com  adresinde, farklı sitelere yönlendirilen linklerden ve bu link verilen sitelerin içeriklerinden www.ilknurundunyasi.com  sorumlu değildir. Sitemizdeki içeriklerden dolayı meydana gelebilecek her türlü maddi ve manevi zarardan www.ilknurundunyasi.com  sorumlu değildir. Bu siteye yapılan yorumlardan, yorumu yazan kişiler sorumludur, www.ilknurundunyasi.com  sorumlu değildir.

www.ilknurundunyasi.com  ''Site Kullanım Şartları ve Sorumluluk Reddi'' sayfasını her zaman, önceden haber vermeden güncelleme veya değiştirme hakkına sahiptir.

www.ilknurundunyasi.com  adresinin herhangi bir sayfasına girdiğiniz takdirde, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılırsınız. Yukarıdaki şartları kabul etmiyorsanız, bu web sitesini kullanmayınız.

İlknurundünyası
www.ilknurundunyasi.com 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...