15 Mart 2013 Cuma

enturkiye.com yayın hayatına hızlı bir giriş yaptı

enturkiye.com  yayın hayatına hızlı bir giriş yaptı
Türkiye’nin online yarışma platformu olmayı hedefleyen enturkiye.com 12 Mart 2013 tarihi itibariyle kapılarını internet kullanıcılarına açtı. Burası en’ler meydanı sloganı ile yola çıkan enturkiye.com ‘da yarışmaları kazanmak için öncellikle özgün içerik üretmek ve sonrasında da en çok oyu almak yeterli.


enturkiye.com nedir?

İki ayrı yapıyı içinde bulunduran eğlenceli bir platform olarak göze çarpan enturkiye.com ‘da iki türlü yarışma vardır. Birincisi katılıma açık yarışmalar, ikincisi sadece oylamaya açık yarışmalar. Katılıma açık yarışmalara örnek olarak üyelerin içerik ürettiği ve en iyi içeriğin kazandığı yarışmalar. Oylamaya açık yarışmalar ise enturkiye.com editörleri tarafından belirlenen içeriklerin oylandığı yarışmalar.

enturkiye.com yarışmalarına nasıl katılacaksınız?

Siteye ücretsiz bir şekilde üye olup, gene ücretsiz bir şekilde yayında olan yarışmalardan dilediğinize katılabilirsiniz. Üyelik esnasında ister normal üyelik isterseniz de facebook hesabınızı kullanarak üye olsanız bile cep telefonu aktivasyonu adımını geçmek durumundasınız. Üye olduktan sonra üye panelinden yarışmaya katılım sihirbazını kullanarak dilediğiniz yarışmaya katılmanız mümkün.

Ne tür yarışmalar var?
Enturkiye.com ‘daki yarışmalar illaki yetenek gerektiren yarışmalar değildir. Örneğin ilk yayınladıkları yarışma “başınızdan geçen en komik hikaye “ yarışması.Başınızdan geçen en komik hikayeyi bir videoya kaydedip yarışmaya katılabilir ödülün sahibi olabilirsiniz. Ayrıca en iyi kısa film veya en iyi amatör ses şeklinde de kişilerin yeteneklerine güvenip katılabilecekleri yarışmalarda zaman içerisinde yayınlanacak. Bunların yanı sıra enturkiye.com’ un kurucusu Evren Erdem proje geliştirme aşamasında yarışma fikir havuzlarına yüzlerce yarışma fikri attığını söylüyor.


Sponsor Markalar ve Özel Konsept Yarışmalar

enturkiye.com kısa zamanda markalar için çok önemli bir reklam mecrası haline geleceğine benziyor.Bunu şuradan anlıyoruz; enturkiye.com ‘da her yarışmanın bir ödülü ve her ödülünde bir sponsor markası var. Sponsor marka olarak yarışmanın ödülünü sağlamak ve hedef noktada herkesin hedeflediği noktada durmak klasik banner reklamlara büyük bir artı kazandırıyor. Ayrıca enturkiye.com zaman içerisinde markalara özel konsept yarışmalarda açmayı bir nevi platformu kiralamayı hedefliyor.

Neden Oy Kullanmalı ?

enturkiye.com kendi içerisinde bir puan sistemine sahip bu yüzden sitede attığınız her adımdan, oy kullandığınızda yorum yaptığınızda, yarışmalara katıldığınızda puanlar kazanıyorsunuz ve bu puanların karşılığı olarak çeşitli hediye çekleri kazanabiliyorsunuz. Üstelik bu hediye çeklerine ulaşmak diğer sitelerde olduğu günü çok uçuk puanlar karşılığı olmuyor. Kısacası sitede vakit geçirmek için birçok nedeniniz var.Siteye üye olduktan sonra üye panelinizden hediye puanlarınızı (enpuanlarınızı) takip etmeniz için özel bir sekme göreceksiniz.

Yakında yayınlanacak bazı yarışmalar:
“en uyumlu çift yarışması” “ sevgi temalı en anlamlı fotoğraf karesi yarışması”  “ en iyi internet dizisi yarışması” ve birçok eğlenceli yarışma bizleri bekliyor. Görülüyor ki enturkiye.com internet dünyasına hızlı bir yaparak Türkiye’deki sayılı sosyal platformlardan biri olacak.Çok geniş bir internet kullanıcısına hitap etmesi ve içerik çeşitliliği bunun en büyük kanıtı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!